Спартак (Плевен) победи като гост Монтана в мач от 8-ия кръг на

...

Спартак отново е лидер във Втора лига

Спартак (Плевен) победи като посетител Монтана в мач от 8-ия кръг на Втора лига. Плевенчани се постановиха с 2:0. Със извоюваните 3 точки Спартак още веднъж оглави класирането

Спартак поведе в 13-ата минута. Васил Шопов бе изведен зад тила на отбраната и остана самичък против вратаря на домакините. Бившият футболист на ЦСКА 1948 обаче избра да подаде настрана към Васил Божинов, който на празна врата не сгреши за 0:1.
 Пратиха Ивайло Стоянов и Ивелин Занев на дербита във Втора лига

Ето всички дежурства

В 74-ата минута гостите сложиха точка на разногласието. Васил Шопов получи пас на границата на наказателното поле и с мощен изстрел от отдалеченост разстреля Петър Петров, с цел да оформи крайното 0:2.

В 84-та минута Монтана най-сетне вкара топката във вратата на Спартак, само че попадението бе анулирано единствено секунди по-късно поради засада.